olejki zapachowe czy olejki eteryczne?

Olejki zapachowe czy olejki eteryczne? Różnice, właściwości, zastosowanie

Olejki zapachowe oraz olejki eteryczne często stosowane są wymiennie. Warto jednak zauważyć, że nie są to te same produkty. Mając wiedzę o olejkach zapachowych i eterycznych możemy efektywnie wykorzystać ich możliwości. Przede wszystkim jednak – w pełni i  świadomie skorzystać z ich dobroczynnych właściwości! 

olejki zapachowe

Olejki zapachowe czy olejki eteryczne?

Zacznijmy od początku. 😉 Olejki zapachowe, a w przypadku naturalnych substancji – olejki eteryczne – są składnikami perfum, a także innych kosmetyków. Olejki nadają im wyjątkową esencję. W zależności od ilości, sposobu pozyskiwania czy wytwarzania, a przede wszystkim użytych produktów, zapachy różnią się od siebie. Niejednokrotnie pozyskanie olejku czy to zapachowego, czy eterycznego wiąże się z ogromem pracy. Wymaga też czasu, ale i niesie za sobą koszty, przez co np. markowe perfumy mają wysoką cenę.

Nasi Eksperci przygotowali krótki poradnik o tym, czym różnią się olejki eteryczne od zapachowych, Podpowiemy, jak wykorzystać ich właściwości, a także gdzie powinniśmy je stosować, by w pełni wykorzystać ich potencjał.

Wybrać Olejki zapachowe..

Na początku warto wyjaśnić, że olejki zapachowe to mieszanki naturalnych wyciągów połączone z syntetycznie pozyskiwanymi nutami zapachowymi. Mogą także być całkowicie syntetyczne. Ich kompozycje tworzy wiele odpowiednio dobranych składników. Dzięki temu zapewniają długotrwałe właściwości aromatyczne. Nowoczesna technologia pozwala tworzyć nieograniczone ilości pojedynczych lub połączonych nut zapachowych.

Do czego wykorzystać olejki zapachowe?

Jest mnóstwo możliwości, dzięki którym możemy w pełni wykorzystać cenne walory olejków zapachowych. Poprawa samopoczucia i relaks, nawilżenie, odświeżenie, a także poprawy jakości powietrza to tylko niektóre z nich! Olejki przydają się:

 • Do aromaterapii,
 • Jako dodatek zapachowy do kominka ceramicznego.
 • Dla relaksu – do kąpieli, aromatyzacji powietrza w saunie.
 • Dla poprawy jakości powietrza – odświeżenia oraz nawilżania.
 • Do nadania pięknego zapachu w pomieszczaniach, samochodzie lub aromatyzowania prania.
 • Uzyskania pięknego zapachu podczas sprzątania
olejki eteryczne

a może.. Olejki eteryczne

Od wieków człowiek wykorzystuje cenne właściwości olejków eterycznych. Używane są m.in. w perfumiarstwie, medycynie naturalnej, a także w sztuce kulinarnej jako przyprawy. Również z powodzeniem działają jako narzędzia terapeutyczne, w ziołolecznictwie czy aromaterapii.

Wspaniałe esencje olejków eterycznych zawdzięczamy obecności wyłącznie naturalnych ekstraktów roślinnych.

Jak wykorzystać olejki eteryczne?

Bardziej intensywne i „skondensowane" olejki eteryczne mają również szereg zastosowań! Polecane są przede wszystkim:

 • Do poprawy zdrowia – aromaterapii, zarówno domowej, jak i w profesjonalnych salonach, a także do inhalacji.
 • Jako dodatek zapachowy do kominka ceramicznego.
 • Dla relaksu – do kąpielimasażuaromatyzacji powietrza w saunie.
 • Dla poprawy jakości powietrza – odświeżenia oraz nawilżania.
 • Do nadania pięknego zapachu w pomieszczaniach, samochodzie lub aromatyzowania prania.
 • Uzyskanie pięknego zapachu z wykorzystaniem urządzeń – dyfuzorów ultra sonicznych, ultradźwiękowych nawilżaczy powietrza, czy też odkurzaczy.

Chcesz wybrać zapach dla siebie? Potrzebujesz porady?

Pracownicy Rozlewni Perfum Insity chętnie pomogą Ci wybrać idealny zapach. Doradzamy w kwestii olejków zapachowych oraz eterycznych. Możesz na nas liczyć także podczas wyboru perfum. To nasza pasja, w którą codziennie wkładamy ogrom serca, zaangażowania oraz wykorzystujemy lata doświadczenia i naszą profesjonalną wiedzę. Trwałość perfum, a także różnorodność nut zapachowych dla kobiet, mężczyzn i wersji zapachów unisex, czyni nas jedną z najlepiej zaopatrzonych perfumerii w Krakowie. Ponadto posiadamy bogaty asortyment zapachów do domu. Sprawdź lampy katalityczne, patyczki zapachowe oraz świece zapachowe (również wegańskie!), czy olejki zapachowe i eteryczne.

Zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego, a także zapoznania się z ofertą online i zamawiania perfum dla siebie i bliskich.

Odwiedź nas także na Facebooku, gdzie publikujemy najnowsze promocje, inspirację oraz ciekawostki ze świata perfum!