Perfumy Hermès - klasyczne, eleganckie, ponadczasowe zapachy

Perfumy Hermès – klasyczne, eleganckie, ponadczasowe zapachy

Perfumy Hermès zdecydowanie zaliczymy do klasyki. Elegancja wybrzmiewa tu z każdego tonu. Nic dziwnego. Hermès od lat znajduje się w ścisłej czołówce luksusowych marek. W bogatej ofercie francuskiego domu mody znajdziemy nie tylko ubrania i dodatki, ale też wspaniałe, wyjątkowe zapachy. Chcecie poznać historię marki i odkryć ponadczasowe perfumy Hermès? Zapraszamy na wspólną podróż! 

Hermès – historia marki

Wszystko zaczęło się w Paryżu w 1837 r., gdzie Thierry Hermès otworzył pierwszy sklep z akcesoriami jeździeckimi. Rzemiosła uczył się od najmłodszych lat – opiekował się końmi, a także zdobywał wiedzę, korzystając z wersalskiej szkoły jeździeckiej. Szkoła pozwoliła mu także wejść do świata arystokracji francuskiej. Jednak to ciężka praca, wytrwałość oraz konsekwentne działanie przyniosło Thierremu szacunek i sławę. Otrzymanie prestiżowych nagród pozwoliło ugruntować mu swoją pozycję. Produkty rzemieślnicze Hermèsa wyróżniały się solidnym wykonaniem, ale też innowacyjną myślą techniczną. Jednym z najważniejszych punktów w historii marki było otrzymanie Medalu Pierwszej Klasy na Wystawie Światowej odbywającej się w 1867 roku. To poszerzyło horyzonty twórcy, a jednocześnie pozwoliło na poznanie zacnych osobistości m.in. rosyjskiego cara Aleksandra II, który nabywał u Hermèsa siodła.

Kolejne pokolenia

Po śmierci Thierry’ego Hermès’a w 1880 r., firmę przejął syn założyciela – Charles-Emile. Sklep przeniósł na Rue du Faubourg Saint-Honoré – do dziś jest to najsłynniejszy butki marki. Wraz z nowym właścicielem, rozpoczeły się zmiany nakierowane na sprzedaż detaliczną. Charles-Emile poszerzył też znacznie ofertę. Hermès zaczął proponować klientom akcesoria rymarskie dla podróżnych. Marka zaczęła wchodzić także na rynki zagraniczne. Warto wspomnieć o kolejnym ważnym momencie w historii firmy. Hermès wprowadził innowacyjne rozwiązanie: w swoich produktach wykorzystał zamek błyskawiczny – zarówno w ubraniach, jak i akcesoriach.

Pierwsza kolekcja ubrań została pokazana w 1935 roku. Wtedy też zaprezentowano słynną torebkę sac à dépêches, nazwaną później Kelly Bag od nazwiska Grace Kelly, księżnej Monako. A już 2 lata później serca podbił jedwabny szal, który – obok torebki Kelly Bag – stanowi symbol marki.  Drobiazgowe wykonanie szala specjalną techniką nakładania farb dopiero po wyschnięciu warstwy sprawiło, że produkcja jednej sztuki mogła trwać nawet trzy lata (!). Elizabeth Taylor, Audrey Hepburn czy Sharon Stone straciły dla nich głowę.

Torebka Kelly Bag - Hermes

Zdjęcie modelu Kelly Bag pochodzi z oficjalnej strony marki https://www.hermes.com/pl/en/story/106196-kelly/

Dynamiczny rozwój marki

Od lat 50., dom mody dynamicznie wprowadzał nowe produkty – biżuterię, zegarki oraz perfumy, tworząc – razem z kolekcją prêt-à-porter – pełną gamę produktów marki, która z sukcesem wkroczyła m.in. na rynek amerykański. Chwilowy kryzys w latach 70 nie złamał siły Hermèsa. Dom mody wprowadził na rynek innowacyjne produkty m.in. spodnie ze skóry strusia czy kurtki z pytona.

Od lat 90., Hermès jest nie do zatrzymania. Do oferty trafiły nawet elementy zastawy stołowej. Wierność tradycji jest jednak wciąż priorytetem dla marki. Przynajmniej 30% asortymentu stanowią wyroby ze skóry. Nie powinno być za też zaskoczeniem, że Hermès należy do najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw świata, a jego wartość rynkowa przekroczyła 300 mld USD.

Perfumy Hermès – ponadczasowe zapachy dla kobiet i mężczyzn

Zapachy Hermès otulają nas swoją niezwykłością. Luksus, szyk, klasa, a także niebywała elegancja połączona z wyrafinowaniem. Te wszystkie określenia doskonale oddają charakter zapachów. Francuski dom mody oferuje wspaniałe kompozycje dla każdego. Można wybierać wśród zapachów dla kobiet, mężczyzn, ale i nietuzinkowych perfumach unisex.

Ilość perfum dostępnych w ofercie Hermèsa jest naprawdę imponująca.! Dlatego my wskażemy tylko kilka, dla inspiracji.. 😉

Perfumy damskie Hermès

 • Twilly
 • Twilly Eau Ginger Eau De Parfum
 • Twilly D’hermes Perfumed Hair Mist
 • Eau Des Merveilles Eau De Toilette
 • Eau Des Merveilles
 • Faubourg Eau De Toilette
 • Jour D’Hermes Absolu Eau De Parfum
 • Jour d’Hermes
 • Galop d’Hermes Parfum

Męskie zapachy Hermès

 • Terre D’Hermes Eau Intense Vetiver
 • Eau De Rhubarbe Ecarlate Eau De Cologne
 • Eau De Pamplemousse Rose Eau De Cologne
 • Terre D’hermes Eau Givree Eau De Parfum
 • H24 Eau De Toilette
 • Terre D’Hermes
 • Eau De Citron Noir Eau De Cologne
 • Equipage Eau De Toilette
 • Equipage Eau De Toilette
Twilly - Hermès
Perfumy Hermès - Terre Hermès

Perfumy Unisex Hermès

Zapachy w Insity

Jak widać, jest w czym wybierać. Kuszą zarówno zapachy męskie, jak i damskie. Nie mniej pociągające są zapachy unisex. Sporo inspiracji znajdziecie też w Naszej Rozlewni Insity!

Macie swój ulubiony zapach od Hermèsa? 😉

Jeżeli nie – w poszukiwaniach pomoże wizyta w naszym salonie stacjonarnym przy ul. Długiej 52, gdzie czekają na Was Eksperci perfumeryjnego świata. Jeżeli nie możecie odwiedzić nas osobiście, polecamy zamówienie kilku niewielkich próbek i sprawdzenie, które zapachy najlepiej wpisują się w gust i oczekiwania.

Nie wiesz jakie perfumy wybrać dla siebie?

Pracownicy Rozlewni Perfum Insity chętnie pomogą Ci wybrać idealny zapach! Perfumy i zapachy to nasza pasja, w którą codziennie wkładamy ogrom serca, zaangażowania, a także wykorzystujemy lata doświadczenia i naszą profesjonalną wiedzę. Trwałość perfum, jak również różnorodność nut zapachowych dla kobiet, mężczyzn i wersji zapachów unisex, czyni nas jedną z najlepiej zaopatrzonych perfumerii w Krakowie. Doradzamy nie tylko w kwestii perfum, ale i olejków zapachowych czy eterycznych. Ponadto posiadamy bogaty asortyment zapachów do domu. Sprawdź lampy katalityczne, patyczki zapachowe oraz świece zapachowe (również wegańskie!).

Zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego, a także zapoznania się z ofertą online i zamawiania perfum dla siebie i bliskich.

Odwiedź nas także na Facebooku, gdzie publikujemy najnowsze promocje, inspirację oraz ciekawostki ze świata perfum!