Przeterminowane perfumy. Czy zapach może stracić magię?

Przeterminowane perfumy. Czy zapach może stracić magię?

Przeterminowane perfumy.. Czy coś takiego w ogóle może się zdarzyć? Czy szczelne flakoniki oraz zawartość alkoholu w zapachu nie powinna gwarantować nam bezwzględnej świeżości i trwałości zapachu? Niestety, jak wszystkie kosmetyki, tak i perfumy, mają swoją określoną datę ważności. Mając tego świadomość, a przy tym przestrzegając pewnych zasad odpowiedniego przechowywania perfum, możemy zadbać, by jak najdłużej cieszyć się pięknem zapachu. Nasi eksperci podpowiadają co zrobić, by wydłużyć trwałość perfum.

Przeterminowane perfumy

Najważniejszy jest zapach. 😉 I to właśnie dzięki zmianom zachodzącym w zapachu możemy poznać, że perfumy tracą swoje piękno. Co powinno nas zaniepokoić? Z pewnością kwaśny aromat, jak również zapach pleśni będą dla nas sygnałem, że perfumy mogą już nie nadawać się do użytku. Równie charakterystycznym objawem jest zmniejszenie trwałości zapachu – jest niewyraźny po aplikacji, a także zdecydowanie krócej utrzymuje się na skórze. Przeterminowane perfumy niejednokrotnie zmieniają też kolor albo mętnieją we flakoniku. Negatywne zmiany powinny skłonić nas do zmiany – pozbycia się perfum i zakupu nowych. Używanie przeterminowanych kosmetyków może powodować alergię skórne, jak i utrudniać oddychanie.

Data przydatności perfum

Kosmetyki opatrzone są znakiem graficznym – słoiczkiem z uchylonym wieczkiem – tj. PAO (Period of Time After Opening), czyli datą przydatności, która liczy się od momentu pierwszego otwarcia.  Obok słoiczka znajdziemy literę M oraz liczbę, która określa miesiące, przez które otwarte perfumy mogą być używane. Bardzo często to oznaczenie znajduje się na kartonowym pudełeczku, które zwykle wyrzucamy. Czasem możemy znaleźć je także na flakoniku, ale zazwyczaj ściera się ono w trakcie używania perfum.

W sytuacji, gdy nie mamy opakowania lub gdy data starła się, na ratunek przychodzi nam Internet. 😉 Na flakoniku oryginalnych produktów zawsze znajduje się wybity kod określający, do jakiej partii należał dany zapach oraz jaka jest jego data ważności.

Co zrobić, by nie dopuścić do przeterminowania zapachu?

Jeżeli na czymś nam zależy – musimy odpowiednio o to zadbać. I tak dzieje się również w przypadku perfum. Zapachy są bardzo wrażliwe na działanie czynników zewnętrznych. Szczególnie działa na nie światło – zarówno naturalne, jak i sztuczne. Nadmierna ilość nasłonecznienia zdecydowanie niekorzystnie wpływa na perfumy.  Tak jak ich nieszczelne opakowanie. Jeżeli za dużo powietrza dostaje się do perfum, szybko tracą swoją magię.

nuty zapachowe perfum

Gdzie przechowywać perfumy? Jak wydłużyć ich trwałość?

Zaciemnione, suche, a przy tym chłodne miejsce jest idealne dla naszych perfum. Wyjątkowo cenne okazy można także schować do lodówki (na najwyższych półkach lub na drzwiach, gdzie panuje nieco wyższa temperatura). Na trwałość wpływa także rodzaj buteleczki – te z atomizerem w większym stopniu zapobiegają przedostawaniu się do wnętrza perfum powietrza, a tym samym przedłużają ich świeżość.

Chcesz wybrać zapach dla siebie? Potrzebujesz porady?

Pracownicy Rozlewni Perfum Insity chętnie pomogą Ci wybrać idealny zapach. Perfumy to nasza pasja, w którą codziennie wkładamy ogrom serca, zaangażowania oraz wykorzystujemy lata doświadczenia i naszą profesjonalną wiedzę. Trwałość perfum, bogaty asortyment, a także różnorodność nut zapachowych dla kobiet, mężczyzn oraz wersji zapachów unisex, czyni nas jedną z najlepiej zaopatrzonych perfumerii w Krakowie.

Zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego, a także zapoznania się z ofertą online i zamawiania perfum dla siebie i bliskich.

Odwiedź nas także na Facebooku, gdzie publikujemy najnowsze promocje, inspirację oraz ciekawostki ze świata perfum!