Wiosenne porządki - Jak efektywnie zaplanować pracę? 3 TOP porady!

Wiosenne porządki – Jak efektywnie zaplanować pracę? 3 TOP porady!

Wiosenne porządki co roku wkradają się w nasz grafik. Warto je wykonać, żeby pozbyć się niepotrzebnych rzeczy, odświeżyć przestrzeń, ale też oczyścić głowę! Prace porządkowe dobrze zaplanować tak, by zajęły jak najmniej czasu, a przy tym dały oczekiwany efekt. Jak podejść do tematu?

Plan i check-lista

Wiosenne porządki warto rozpocząć od przygotowania planu. W codzienności mamy ograniczony czas, który musimy podzielić na pracę i przyjemności. Ustalenie listy zadań pozwoli na podział obowiązków i zadań, a dzięki temu — umożliwi ich realizację krok po kroku. Wyznaczenie terminu realizacji również pomoże nam wykonać zaplanowane zadania. W zależności od naszych możliwości czasowych, ale też preferencji możemy realizować kolejne punkty każdego dnia, w wyznaczone dni tygodnia lub np. poświęcić im cały wolny dzień.

Wiosenne porządki bez sentymentów!

Porządki nieodłącznie wiążą się z pozbywaniem się niepotrzebnych rzeczy. Przez tygodnie, a czasem miesiące i lata gromadzimy różne przedmioty. Niejednokrotnie tylko zajmują nam miejsce, nie wnosząc żadnej wartości do naszego życia. Wiosenne porządki pozwolą pozbyć się niepotrzebnych gratów i zwolnią nam przestrzeń! Pozbywanie się rzeczy nie jest jednak prostą sprawą. Często jest nam szkoda, mamy do nich sentyment, liczymy, że jeszcze się przydadzą.. Warto proponujemy przyjąć zasadę — jeżeli nie używaliśmy czegoś przez rok lub dwa — nie ma sensu tego chomikować. 😉 A żeby nie było nam bardzo smutno — możemy daną rzecz oddać komuś, kto może jej potrzebuje lub sprzedać i jeszcze zarobić! Istnieje wiele grup zarówno służących wymianie, przekazywaniu rzeczy, ale i sprzedaży, która nie wymaga posiadania działalności.

Wiosenne porządki mogą być przyjemne

Warto zadbać o dobrą atmosferę w czasie pracy. Ulubiona playlista sprawi, że czas minie przyjemniej. Dodatkowo muzyka daje kopa do działania! A po wykonaniu wszystkich zaplanowanych prac w odświeżonym mieszkaniu warto zapalić świece zapachowe lub patyczki zapachowe, które roztoczą wspaniały zapach w pomieszczeniach. Nowy zapach w domu będzie wisienką na torcie wiosennych porządków! 😉 Sprawdź nasze propozycje zapachów i zamów świece zapachowe (również wegańskie!), lampy katalitycznepatyczki zapachowe do swojego domu!

wiosenne porządki

Podsumowanie: Wiosenne porządki w 3 krokach

  1. Plan ułatwia realizację celu — wyznaczenie terminu, stworzenie listy zadań i rzetelne wykonywanie kolejnych punktów sprawi, że praca pójdzie sprawnie, a my zyskamy.
  2. Pozbądź się tego, co nie jest potrzebne i tylko zajmuje miejsce. Daj rzeczom drugie życie.
  3. Zadbaj o atmosferę! Muzyka w trakcie sprzątania doda Ci energii. Po gruntownym sprzątaniu postaw na wspaniały zapach, który wypełni pomieszczenia.

A może nowy zapach na wiosnę?

Pracownicy Rozlewni Perfum Insity chętnie pomogą Ci wybrać idealny zapach doskonały na wiosenną aurę! Doradzamy w kwestii perfum, olejków zapachowych oraz eterycznych. Perfumy i zapachy to nasza pasja, w którą codziennie wkładamy ogrom sercazaangażowania oraz wykorzystujemy lata doświadczenia i naszą profesjonalną wiedzęTrwałość perfum, a także różnorodność nut zapachowych dla kobietmężczyzn i wersji zapachów unisex, czyni nas jedną z najlepiej zaopatrzonych perfumerii w Krakowie. Ponadto posiadamy bogaty asortyment zapachów do domu czy samochodu. Sprawdź lampy katalitycznepatyczki zapachowe oraz świece zapachowe (również wegańskie!), czy olejki zapachowe i eteryczne.

Zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego, a także zapoznania się z ofertą online i zamawiania perfum dla siebie i bliskich.

Odwiedź nas także na Facebooku, gdzie publikujemy najnowsze promocje, inspirację oraz ciekawostki ze świata perfum!